В новините
НАЧАЛО
Burgas News
News
Culture
Regional
Business
Politics
Burgas Press
PR
Elections
Sport
»
Education
»
Institutions
»
Folks and Fellows
»
Ecology, health care
»
Ahead
»
Crime
»
Bourgas News
»
Burgas Municipality
News - Bulgaria
»
Bourgas News
»
Sozopol News
»
Nessebar News
»
Wolrd News
»
Pomorie News
»
European Union
Education
»
Art and Culture
»
Science
»
Traditions
»
Exhibitions
»
Православен календар
News - Bulgaria
»
Bourgas News
»
Sozopol News
»
Nessebar News
»
Pomorie News
Technology
»
Ecology, health care
»
Business
»
Job
»
Real estate
»
Tourism
»
Architecture
Politics
»
Elections
»
РЕФЕРЕНДУМ 2008
»
Burgas Municipality
»
Bulgarian Socialist Party
»
GERB
»
The Greens
»
ATAKA
»
Лидер, Новото време
»
ДСБ, Синя Коалиция
»
НДСВ
FAKTOR Newspaper
»
Morning News
»
Черноморски Фар
»
Вестник КОМПАС
»
Burgas Municipality
Ahead
»
Bourgas.Org Friends
»
Snob
»
False register
»
TARGET. Marko Bonev production
»
Thougtings, with Peter genchev
»
Your Opinion
Architecture
»
Burgas Municipality
»
PR
Politics
»
Elections
»
Bulgarian Socialist Party
»
GERB
»
The Greens
»
ATAKA
»
Лидер, Новото време
»
ДСБ, Синя Коалиция
»
НДСВ
01.08.2025 08:18
Запази в любими
1
26.01.2011
Еврософрата
На кръгла маса експерти от публичната администрация, бизнеса и неправителствения сектор дискутираха усвояването на ЕС-фондовете
14.12.2010
Новият избирателен кодекс Централизация и потискане на Демокрацията.
За пореден път, правителство нарушава принципите и предизборните обещания, с които е получило доверието на Суверена на нашата държава – народа. Преди година и половина сегашните управляващи убеждаваха всички нас в ценностите на децентрализацията, („Гарантирано от ГЕРБ”), но както често се случва в последно време гаранцията не е това което очакваш, а винаги има малка скрита уловка, написана с малки буквички в някое ъгълче на страницата. Сякаш привикнахме да ни бъдат намалявани периодично гражданските права, да ни ограничават свободата и да ни отнемат правото на представителна демокрация, без да кажем нищо, без да се възпротивим. Продължаваме да даваме възможност да се прокарва тенденцията и опитите тотално да бъде обхваната цялата държава от една партия и да се ограничи, както участието на по-малките политически формирования, така и на гражданското общество в управлението на страната и в защита на интересите на общността. С кодекса се прави опит да се ограничи правото ни да избираме най-близкия ни управник – нашият кмет. Защото колкото и голяма тежест и обединителна сила да има Народното събрание и колкото голяма представителност да има бащата на нацията Президента, именно кметът е човека от народа, към който може да се обърнеш най-лесно, който може да защитава твоите интереси и на по-високо ниво. Кметът е човека, който решава нашите местни и ежедневни проблеми. Това са проблемите които ни съпътстват най-често и ни засягат най-пряко. Кметът е един от нас. Новият изборен кодекс е просто един стар похват за подмяна на вота и опит за служебна победа на изборите догодина. Кодифицира се желанието на едни управляващи да останат на всяка цена във властта, с цената на всичко.
04.10.2010
Резултатите от мисията ни в Хаити и Доминиканската република сочат, че временната комисия за реконструкция на Хаити трябва час по-скоро да стане действаща.
В края на август т.г. евродепутатът от групата на ГЕРБ в ЕНП Мария Неделчева беше на едноседмична мисия в Хаити и Доминиканската република като част от делегация на ЕП, в която имаше съществена роля и отговорност, тъй като е зам.председател на Комисията по социални въпроси и околна среда на Съвместната парламентарна асамблея АКТБ-ЕС. В изказване на заседанието на Бюрото на Асамблеята М. Неделчева представи резултатите от мисията и най-напред подчерта, че всяка информативна мисия има за цел да достигне до важни и нови елементи, касаещи дадена ситуация. „Ако вземем това предвид, бихме могли да кажем, че нашата мисия в Хаити и в Доминиканската Република е била успешна. Докладът поставя на показ елементи, които ни позволяват не само да направим равносметка на постигнатото от 12 януари до сега, но и привлича вниманието към сегашните трудности и евентуалните бъдещи решения”, обяви евродепутатът и наблегна на три аспекта от мисията: на ниво граждани и гражданско общество; на национално ниво; на европейско и международно ниво.
16.09.2010
Димитър Николов: Приветстваме промените в Закона за собствеността и ползването на земеделските земи
Кметът на община Бургас Димитър Николов каза за радио „Фокус”-Бургас, че отдавна общините са чакали направените промени в Закона за собствеността и ползването на земеделските земи и по специално общините да стопанисват непотърсените такива. Той допълни, че приветстват това решение и отдавна общините са настоявали за него. „Отдавна община Бургас предлагаше тази промяна в Министерство на земеделието.
30.06.2009
Пламен Орешарски препоръча да се търсят пътища за подобряване на общинското финансиране
Водачът на листата на Коалиция за България Пламен Орешарски се срещна с общинското ръководство на община Несебър. Във фокуса на разговора бяха проблемите на децентрализацията на общинските финанси в контекста на затрудненията, причинени от финансовата криза. Финансовият министър препоръча да се търсят начини за засилване на приходната част на местните бюджети, съвместно с Националното сдружение на общините. Така ще стане възможно и да се разшири кръгът от делегирани дейности в местните администрации, за да има в крайна сметка по-добро обслужване на населението, каза той.
22.10.2008
ЕП иска опростяване и рационализиране на регионалната политика
21.10.2008
Откриване и основни теми на пленарната сесия на ЕП в Страсбург (20-23 октомври)
1
Акценти от Bourgas-news.com
БГ киномаратон по БНТ 2 през уикенда
Пловдивски панаир: награди и за дизайн
Образование : за ученическите чанти и децата
Бургас: културен календар на Община Бургас за м.март
Шахматен турнир за хора с увреждания
Снимки от Бургас
Хотели
Kostandara - Pomorie
Kostandara - Pomorie
Kostandara - Pomorie
SIANA HOUSE - Ravda
Hotel Vila Magus -
Последните грозни снимки
Фото галерия
Добави снимка в галерията »
Архив по дати
От:
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
2025
До:
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
2025
Последните обяви
Services
-
Services
-
Real estate, Construction
-
Job, Education
-
Real estate, Construction
-
Furniture
-
Services
-
Services
-
Services
-
looking for partners
-