14.07.2009 11:31   Новината е видяна 4149 пъти
Бургаският отбор по тенис на маса за ветерани с призови награди от световното първенство

Бургаският отбор по тенис на маса за ветерани, който се спонсорира от Община Бургас, спечели призови места по време на Световното отборно първенство за ветерани в този спорт, състояло се от 9 до 12 юли в София.

От общо 160 - те състезатели от цял свят - Китай, Австралия, Русия, Великобритания, Холандия, Турция, Германия и др., за участие в надпреварата се класираха и 4 бургаски спортисти, които бяха разпределени по възрастови категории в националния отбор на България. Представяйки повече от достойно България и Бургас, те грабнаха две 3 - ти, едно 4 - то и едно 6 - то място.

Тодор Макров - треньор на бургаския спортен клуб по тенис на маса за глухи и ветерани и на националния отбор за глухи - зае 3 място във възрастова категория 70 - 75 г., Живко Алексиев - също с 3 място в.кат. 50 - 60 г., Светла Михайлова - 4 място в.кат. 50 - 60 г. и Николай Панайотов - 6 място в.кат. 65 - 70 г.

Ключови думи: отбор, тенис на маса, Бургас, ветерани,