29.01.2011 07:14   Новината е видяна 6856 пъти
„Черноморец - Бургас” записа победа в първата контрола

„Черноморец - Бургас” спечели първата си контрола за 2011 г. с 1:0 над „Светкавица”. Мачът на изкуствения терен в Поморие беше неофициален дебют на новия старши треньор Антон Велков. Той използва общо 19 футболисти, като през цялото време играха само трима младоци: Георги Терзиев, Бранимир Костадинов и Живко Петков. Именно Костадинов реализира единствения гол в 60-ата минута.

Велков не изневери на тактическата схема 4-4-2, налагана от неговия предшественик Красимир Балъков. В стабилната защита имаше само една промяна в изпълнителите. Като десен защитник вместо Йохен Зайц започна Терзиев, централна двойка бяха капитанът Траян Дянков и Енис Хайри, а вляво действаше Орлин Старокин. В средата като външни халфове доверие получиха Пламен Крумов отдясно и новото попълнение Савио отляво. Ролята на вътрешни халфоне изпълняваха Цветомир Цонков и Тодор Паланков. Напред в тандем си партнираха Костадинов и Петков. В хода на второто полувреме Велков извърши 8 смени, но запази постройката.

Черноморци владееха инициативата през целия мач, ала поредица от пропуски ги лиши от по-изразителна победа. С отлични шансове до почивката се разминаха Дянков, Петков, Хайри и Костадинов. Противникът репликира само с един опасен шут от средно разстояние на Цветан Илиев.

След почивката натискът в синьо се усили. Резервата Георги Андонов порази мрежата, но голът беше отменен заради нарушение преди това на Петков. В 60-ата минута логичното се случи. Гостите сбъркаха при разиграване в центъра и Цонков с един пас изведе Костадинов очи в очи с вратаря Дилян Димов. Последва техничен прехвърлящ удар и гол! Секунди по-късно отново Костадинов можеше да удвои, но не намери топката със странична ножица. Веднага след това и мощен изстрел на Венцислав Бонев беше отразен с мъка от Димов. До края с нови пропуски се „отличиха” Петков и Костадин Дяков. За „Светкавица” най-чистото положение за изравняване беше пропиляно от Славчо Шоколаров, който се забави с шута.

Съставът на „Черноморец-Бургас”: Дашев, Терзиев, Дянков, Хайри, Старокин, Крумов, Савио, Цонков, Паланков, Костадинов, Петков /Колев, Атц, Филипов, Бонев, Дяков, Андонов, Пехливанов, Андре/.
Утре от 14.00 часа отново в Поморие бургаските „акули” приемат „Добруджа”. В игра в този мач ще се появят вратарят Паскал Борел, Мартин Тошев, Лис Муйтис и Муса Койта, които пропуснаха днешната проверка.

Ключови думи: Поморие, Георги Терзиев, Костадинов Петков,