В новините

04.02.2007 09:05   Новината е видяна 3870 пъти
„Нафтекс” победи „Несебър” с 6:2 в контрола

Рекордни шест гола отбеляза отборът на Нафтекс в последната контрола преди заминаването за лагера в Кипър. Съперник на бургаския тим бе отборът от съседния Несебър, който е един силните тимове на Източната „Б” група. Двубоят се игра при отлично време и терен на стадиона в Поморие и завърши с победа 6:2 за Нафтекс. Още в третата минута Радо Тодоров с мощен удар от волле откри резултата. До почивката Нафтекс бе пълен господар на терена и чрез Любо Божинов, Иво Паргов и Любомир Любенов отбеляза още три рядко красиви гола, които спечелиха одобрителни овации и аплодисменти от публиката. Втората част започна с амбиция от страна на несебърци да отбележат гол и в 52 минута след точно изпълнена дузпа от Петър Кънчев резултатът стана 4:1. Малко по-късно Румен Шанкулов отбеляза от движение с красив прехвърлящ удар за 5:1. Най-острият нападател на гостите Петър Колев намали на 5:2, за да дойде и самостоятелният рейд на Станимир Георгиев, който сложи точка в спора 6:2. В игра за Нафтекс през второто полувреме влязоха всички юноши на отбора, които се представиха добре и получиха похвали от своите треньори. Играчите са разпуснати до понеделник, когато от 10 часа ще проведат последната тренировка на родна земя, след което се отправят за София. Във вторник отборът заминава за втория си подготвителен лагер в Агия Напа Кипър. Там Нафтекс ще изиграе шест контролни срещи.