Всички новини от Бургас
  Новини от Бургас
  ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ
  Община Бургас
  РЕФЕРЕНДУМ 2008
  Вестник КОМПАС
  Черноморски Фар
  Преглед на печата
  Вашето мнение
  Вестник ФАКТОР
  Архитектура
  Новини от Бургас
  Дезинформация
  Новини от Созопол
  Новини от Несебър
  Новини от Поморие
  Новини от България
  Новини от света
  В ЦЕЛТА, с Марко Бонев
  Мисъли, с Петър генчев
  Култура и изкуство
  Традиции и обичаи
  Арт Изложби
  Институции
  Бизнес
  Туризъм
  Недвижими имоти
  Политика
  Екология, Здравеопазване
  Образование
  Хора
  Технологии
  Наука
  Спорт
  Работа
  Крими
  Православен календар
  Сноби
  Bourgas.Org Представя
  Маневра
  Избори 2007

  Начало  |   Услуги  |   За проекта  |   Контакти  |
    Дискусия БУРГАС     |     Партньори     |
“Александровска” гони по наеми “Шан-з-Елизе”

Предлагането на търговски помещения в Бургас е оскъдно в сравнение с небивалото търсене


С наближаваното на коледните празници търсенето на магазини под наем в Бургас стана неописуемо голямо. Утвърдените фирми решиха, че ще е добре да разширят бизнеса си в комплексите, където през последните години пазарът се разрасна. Малките също се втурнаха да наемат помещение и да си докарат приличен доход през декември, когато джобът на бургазлията се поотпуска. Наемите обаче отново достигнаха рекордни нива заради оскъдното предлагане на магазини в Бургас.
Между 40 и 80 евро на квадратен метър се отдават помещенията по апетитната за всички търговци улица “Александровска”. Текучеството там е слабо и рядко на пазара излизат свободни площи.  Желанията на търговците се насочиха и към частта на улицата след паметника Альоша  до Стоматологията, където допреди време нямаше особен интерес.
“Отдадохме преди дни магазин 18 квадрата за 1500 евро в тази част на улицата. Търсенето е огромно”, сподели Доротея Едрева, отдел “Наеми” от “Явлена Бургас”.
Така за друго помещение от 80 квадрата търговци с охота броили  3000 евро на месец. Космически цени на наемите отбелязват и магазините на ул. “Александър Богориди” в частта й от Часовника до ул. „Фотинов”. За там също рядко излизат оферти на пазара. Магазин от 45 квадрата е бил отдаден наскоро за 2000 евро. 
Блясъкът, доброто обслужване и дори просто суетата винаги ще привличат заможни клиенти в магазините на най-скъпите бургаски улици, а цената в този случай няма никакво значение, смятат много търговци.
Бизнесът с мебели, аксесоари за дома се насочи към  улиците “Фердинандова”, “Цар    Симеон”, “Димитър Димов” и “Стефан Стамболов” и “Транспортна”.
През последните години там  се изградиха значителен брой шоурумове и големите в бранша агресивно навлязоха на бургаския пазар. Наемите обаче никак не са евтини. Така магазин от близо 120 квадратни метра в началото на ул. “Фердинандова” бил отдаден за 1600 евро на месец. На ул. “ Цар Симеон” наемите варират от 15 до 20 евро квадрата. За помещение на “Димитър Димов” търговците броят до 15 евро на квадратен метър.
“Големите фирми се интересуват най-вече от улици, където въпросът с паркирането е уреден”, каза още Едрева.
Именно затова улиците “Цар Калоян”, даже, “Сливница” не са толкова привлекателни за мнозина. Но както за всеки влак си има пътник, така и там клиенти не липсват.

Пълният текст:
http://www.factor-bs.com/newsSingle.php?article=1807




 


Публикувана 27.11.2007 22:01 | Коментари 0 | Видяна 617

Най-четени новини

В петък вечер отваря врати Студио 54

Мартин Петров за бургаската публика

На терасата ...

Атака-Бургас: Ще си сложим патлаците, за да се защитим от мутрите

Разкопаха плажа заради кораб

Созопол с облекчен трафик заради нови улици

  

  

  
User:
Pass:
» Регистрирай се


  Bourgas.ORG  |   Company Index  |   Безплатни обяви  |
    Обмен на банери и връзки     |     Вестник ФАКТОР     |