Всички новини от Бургас
  Новини от Бургас
  ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ
  Община Бургас
  РЕФЕРЕНДУМ 2008
  Вестник КОМПАС
  Черноморски Фар
  Преглед на печата
  Вашето мнение
  Вестник ФАКТОР
  Архитектура
  Новини от Бургас
  Дезинформация
  Новини от Созопол
  Новини от Несебър
  Новини от Поморие
  Новини от България
  Новини от света
  В ЦЕЛТА, с Марко Бонев
  Мисъли, с Петър генчев
  Култура и изкуство
  Традиции и обичаи
  Арт Изложби
  Институции
  Бизнес
  Туризъм
  Недвижими имоти
  Политика
  Екология, Здравеопазване
  Образование
  Хора
  Технологии
  Наука
  Спорт
  Работа
  Крими
  Православен календар
  Сноби
  Bourgas.Org Представя
  Маневра
  Избори 2007

  Начало  |   Услуги  |   За проекта  |   Контакти  |
    Дискусия БУРГАС     |     Партньори     |
Чакаме пак Дни на австрийската култура

За трети пореден път в Бургас ще има Дни на австрийската култура, съобщи за „Черноморски фар“ Благовеста Рядкова, председател на сдружение „Приятели на Австрия в Бургас“ и главен вдъхновител на проявата.


Предвижда се началото да бъде дадено с уъркшопа „По следите на Австрия, за да не остане загадка”, плануван за 29 април. Семинарът, който ще обедини преподаватели по немски език, е организиран със съдействието на Ресурсния център към Гьоте институт в София и цели споделяне с опита на австрийските педагози-филолози. Проявата се реализира с любезното домакинство на Регионалната библиотека “П. К. Яворов” в залата на „Булаир” 10, където вечерта с изложбата „Картини от Австрия” официално ще бъде даден старт на международната инициатива.
„Често са ме питали – защо точно Австрия?… Отговорът е прост – австрийската класическа музика наистина е образец в жанра. Австрийската литература, кино, театър… - също. Гледах преди месец спектакъла на “Риголето” в бургаската опера. Залата беше пълна с ученици от елитна бургаска гимназия, децата бяха интелигентни и възпитани. След първите 30-40 мин, след като досадата, породена от непознаването на тази музика, надделя над старанието за “добро поведение”, шуменето стана непоносимо! Това са нашите деца и ние трябва да ги научим не да “пазят поведение”, като отидат на опера или на класически концерт, а да слушат и търсят тази музика, която всъщност е фундаментът на музиката”, обясни Благовеста Рядкова. Тя смята също, че тъкмо културните празници могат да приобщят повече и по-пълноценно народите един към друг.
В програмата са включени още изложба на детски рисунки, филмова игра, тематично подчинени на “Любовта към героя” и “Децата играят, рисуват и четат с Бамби”. В деня на закриването на 2 май в зала “Проф. Иван Вульпе” ценителите на класическата музика ще имат щастието да слушат Камерен концерт на струнно трио в състав Божидара Кузманова – цигулка, Аксел Кирхер – виола и Луис Цорита – виолончело. В програмата са включени творби на Хайдн и Моцарт.
Сдружение “Приятели на Австрия в Бургас” съществува от 1992 г. и оттогава то е в обсега на Посолството на Австрия, което подкрепя дейността на организацията. Факт е, че Дните на австрийската култура през 2006 и 2007 г. преминаха под патронажа на посланика – Негово превъзходителство д-р Карл Дийн. Тази година щафетата поема новият посланик Клаус Фабиян.


Публикувана 14.04.2008 23:46 | Коментари 0 | Видяна 241

Най-четени новини

В петък вечер отваря врати Студио 54

Мартин Петров за бургаската публика

На терасата ...

Атака-Бургас: Ще си сложим патлаците, за да се защитим от мутрите

Разкопаха плажа заради кораб

Созопол с облекчен трафик заради нови улици

  

  

  
User:
Pass:
» Регистрирай се


  Bourgas.ORG  |   Company Index  |   Безплатни обяви  |
    Обмен на банери и връзки     |     Вестник ФАКТОР     |