17.08.2010 12:05   Новината е видяна 4137 пъти
Юношите до 19 г. отстъпиха на „Ботев-2002”

„Черноморец - Бургас” отстъпи на „Ботев-2002” /Пд/ с 1:2 в мач от първенството на елитната юношеска група до 19 г. Два дни по-рано „акулите” загубиха визитата си на същия противник с 0:4 и във възрастовата група до 17 г. И двете срещи се играха на терена в близкото до Пловдив село Катуница.

Юношите  поддържаха почти през целия мач териториално превъзходство, но в завършващата фаза липсваше острота и нестандартни идеи. Превесът на гостите беше особено ярък през първото полувреме. В средата му се стигна до логично откриване на резултата. Антон Иванов изведе от дълбочина Любомир Войнов, който не сгреши очи в очи с вратаря. Младите „акули” допуснаха изравняване в 68-мата минута, когато вратарят Ник Дашев излезе неразчетено след центриране от фаул и Деян Павлов порази мрежата с глава. Две минути преди края домакините стигнаха до пълен обрат от спорна дузпа, реализирана от капитана Тодор Неделев.

„Не заслужавахме да загубим. Бяхме по-добрият отбор, както призна и старши треньорът на мъжкия тим на „Ботев” Марин Бакалов. Не съм доволен от включването на момчетата, които влязоха през второто полувреме. Контролът ни над мача се наруши след фаталната грешка на Ник Дашев. Въпреки загубата, оставам оптимист, защото отборът има качества и потенциал”, коментира наставникът на бургаските юноши Владо Стоянов.

С 3 точки в актива си селекцията на „Черноморец” до 19 г. приема в следващия, 4-ти, кръг „Пирин” /Блгр/ на 23 август /понеделник/ от 10,30 ч.

Ключови думи: Черноморец, Бургас, Ботев-2002, юношеска група, футбол,