16.09.2010 04:59   Новината е видяна 4910 пъти
Юношите на „Черноморец-Бургас” задминаха „Видима”

„Черноморец - Бургас” изпревари „Видима-Раковски” в класирането на елитната юношеска група до 19 г. Това стана след победа с 3:1 в прекия двубой от 7-мия кръг на първенството. Мачът се игра на помощен терен на стадион „Черноморец”.

Гостите поведоха малко изненадващо, но още до почивката младите „акули” обърнаха резултата с голове на юношеските национали Димитър Благов след индивидуална акция и Живко Петков от пряк свободен удар. През второто полувреме домакините продължиха да държат здраво инициативата и отново Петков покачи на 3:1. Друг юношески национал - Михаил Георгиев, имаше малшанса да уцели греда.

След победата „Черноморец” набра актив от 11 точки и се изкачи на 7-мо място във временното класиране на групата. В следващия, 8-ми, кръг бургаските юноши гостуват на ЦСКА на 20 септември /понеделник/.

Ключови думи: futbol. burgas, футбол. бургас,