27.10.2005 09:28   Новината е видяна 5297 пъти
Чилибонов донесе победата на "Поморие"
Илиян Чилибонов - син на големия поморийски футболист Симеон Чилибонов донесе победата на "Поморие" с гол за крайното 2-1 срещу "Светкавица" (Търговище) в двубой от 1-ия кръг за Купата на България игран на стадион "Партизани" в Каблешково - съобщи радио Милена.
Защитникът се разписа в последните секунди на редовното време, когато след центриране от пряк свободен удар и последвало разбъркване в наказателното поле на гостите бе най-точен и с глава опъна мрежата на вратаря Румен Рангелов.

Преди това домакините бяха открили резултата в 19-та минута с гол от дузпа на Цветомир Валериев, за нарушение срещу тарана Кирил Божанов. В 60-та минута гостите изравниха резултата също с гол от дузпа, дело на Евгени Курдов. Междувременно преди началото на срещата, от ръководството на домакините обявиха пред "Бургас Футбол", че от тима временно е отстранен Иван Цанков, заради неспазване на режима.

Купа на България - 1 кръг, 26.10.2005, сряда, 15:00 ч., Каблешково, ст. "Партизани", 180 зрители; Гл.рефер: Валентин Вълков (Пловдив) с помощници Красимир Стойчев (Стара загора) и Живко Момчев (Казанлък) жълти картони: Жълти картони: Лефтеров (Поморие), Вълев, Великов (Светкавица)

ПОМОРИЕ: Я. Георгиев, Молдованов, Петков, Пав. Георгиев 62 (Д.Стефанов), Чилибонов, Валериев, Ст. Ангелов 73 (Шопов), Диян Лефтеров, Божанов 58 (Пл. Иванов), М.Жеков,Кокалджиев

СВЕТКАВИЦА (Търговище): Рангелов, Комитов, Цонков, Р.Стоянов, Вълев 66 (Хр.Александров), Вели, Арабов, Василев, Великов, Дамянов, Курдов

1-0 Цветомир Валериев 19м. (дузпа)
1-1 Евгени Курдов 60м. (дузпа)
2-1 Илиян Чилибонов 90м.